حمله تروریستی منجر به سقوط هواپیما

هواپیمای مصری ام‌ اس۸۰۴  با ۶۶ مسافر و خدمه از پاریس به قاهره می رفت که در ساعات نخست پنجشنبه ناپدید شد.
به گفته وزیر دفاع یونان رادارها نشان می دهد هواپیما ارتفاع کم کرده  و سپس از ۷۶۲۰ متری به دریا افتاده و از صفحه رادار ناپدید شده است.
وزیر حمل و نقل هوایی مصر اظهار داشت احتمال ساقط شدن هواپیما در اثر اقدام تروریستی بیش از احتمال سقوط در اثر اشکال فنی است.

دادستان کل مصر دستور تحقیقات فوری درباره سقوط هواپیمای مصری را صادر و نیروهای امنیتی را به انجام تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه مکلف کرد. در این راستا ارتش یونان اعلام کرد که لاشه هواپیمای مصری را در سواحل جزیره کرت در دریای مدیترانه یافته است.

سرپرست تحقیقات سوانح هوایی یونان، گفت که اشیایی از جمله جلیقه های نجات که در نزدیکی کارپاتوس پیدا شده متعلق به هواپیمای مصری نیست.

به گفته ی شرکت هواپیمایی مصر  سی نفر از مسافران مصری و پانزده نفر فرانسوی و سایر مسافران از شهروندان کشورهای عراق، الجزایر، بلژیک، بریتانیا، کانادا، چاد، کویت، عربستان سعودی و پرتغال هستند.

همکاری فرانسه با دولت مصر

رئیس جمهوری فرانسه گفته است که این کشور برای یافتن هواپیما و تعیین علت وقوع سانحه، با مصر "همکاری کامل" خواهد کرد. به منظور بررسی عوامل احتمالی سقوط این هواپیما، جلسه شورای امنیت ملی مصر به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شد.

پیشینه

در اکتبر سال گذشته، یک هواپیمای مسافربری روسی با ۲۲۴ مسافر و سرنشین کوتاه مدتی پس از برخاستن از فرودگاه قاهره در بازگشت به روسیه، سقوط کرد. بعدا مقامات روسیه و مصر تایید کردند که علت سقوط این هواپیما، انفجار بمبی بوده که اسلامگرایان افراطی در آن جاسازی کرده بودند.
همچنین، در ماه مارس سال جاری، یک فروند هواپیمای مسافربری مصری با ۵۴ مسافر و شش خدمه در مسیر پرواز داخلی از اسکندریه به قاهره ربوده و به قبرس برده شد. بعدا فرد رباینده، که انگیزه شخصی داشت، خود را تسلیم ماموران کرد و به مصر بازگردانده شد.

سقوط هواپیما مصری( وبلاگ)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.